PODZIMNÍ TRENDY KLEPOU NA DVEŘE

Teplé a slunečné dny brzy vystřídá podzimní sychravé počasí, a proto je čas dát sbohem letním kouskům ve vašem šatníku. Místo zářivých odstínů a divokých vzorů se o slovo hlásí podzimní tlumené barvy, které korespondují s okolní přírodou. Osvěžte svůj šatník jedním nebo rovnou několika kusy podzimních módních kousků v hřejivých odstínech a užijte si stylové a zároveň praktické outfity.

Kombinace teplých a hřejivých odstínů

Barevným hitem pro podzimní módu jsou přírodní barvy v teplém odstínu, jako hořčicově žlutá, okrová, mechová zeleň, bordó nebo kávová. Barvy jsou na první pohled výraznější, a proto je vhodné je kombinovat s módními kousky neutrálních či jemných barev, jako je bílá, černá, krémová nebo béžová. Jestliže se necítíte dobře ve výrazně barevném oblečení, vyzkoušejte alespoň doplňky v těchto barvách, jako například náušnice, které můžete sladit s páskem nebo i kabelkou.

Oblečení pro každou příležitost

Kromě barevnosti je třeba také myslet na kombinaci módních kousků a vrstvení. Pro formální příležitosti skvěle poslouží cigaretové kalhoty jednoduchého vzoru s lehkou halenkou a pleteným svetrem. Při volbě outdoorové varianty lze vyzkoušet kombinaci džínů se sakem nebo kabátem minimalistického střihu. Ženskost a ladné tvary podtrhnou také šaty pouzdrového nebo tzv. áčkového střihu. Na podzim nadchází také správný čas pro punčochy s různými vzory, kde se můžete držet klasiky nebo pustit uzdu vaší fantazii.

Drobné doplňky oživí celkový outfit

Podzim je také skvělou příležitostí pro mnohé doplňky. Ať už jde o klobouk, šálu, pásek či kabelku, mělo by se jednat o doplněk, který oživí celý outfit. I nenápadné drobnosti ve formě zlaté přezky u pásku nebo drobných náušnic upoutají pozornost a vy vytvoříte originální kombinaci. Elegantní módní outfit můžete ozdobit třešničkou na dortu v podobě šátku uvázaného po vzoru letušek, nebo naopak s pomocí výrazné vzorované šály, která vám v chladných dnech poslouží i z praktického hlediska.